Вторник Апрель 24, 2018
Начало: 24.04.2018 17:00

Навагрудскі гістарычна-краязнаўчы музей сумесна з Генеральным Консульствам Рэспублікі Польшча ў Гродна ладзіць выставу “Татары ў Войску Польскім 1918-1939 гг.”.

Выстава падрыхтавана Музеем Войска ў Беластоку і распавядае аб гісторыі ўзнікнення татарскіх вайсковых фарміраванняў, іх удзеле ў разнастайных войнах напрацягу ХV-ХІХ стст. Асноўныя матэрыялы выставы прысвечаны дзейнасці татараў у Войску Польскім часоў ІІ Рэчы Паспалітай.

Среда Апрель 25, 2018

Четверг Апрель 26, 2018