« Неделя Май 14, 2018 »
ПндВтрСрЧтПтСбВс
весь день

Навагрудскі гістарычна-краязнаўчы музей сумесна з Генеральным Консульствам Рэспублікі Польшча ў Гродна ладзіць выставу “Татары ў Войску Польскім 1918-1939 гг.”.

Выстава падрыхтавана Музеем Войска ў Беластоку і распавядае аб гісторыі ўзнікнення татарскіх вайсковых фарміраванняў, іх удзеле ў разнастайных войнах напрацягу ХV-ХІХ стст. Асноўныя матэрыялы выставы прысвечаны дзейнасці татараў у Войску Польскім часоў ІІ Рэчы Паспалітай.

Начало: 24.04.2018 17:00
Окончание: 17.05.2018 18:00

Начало: 18.05.2018 15:00
Окончание: 18.05.2018 23:00

18.05.2018 г. 15.00-23.00 у Навагрудскім гістарычна-краязнаўчым музеі будзе праходзіць акцыя "Ноч музеяў", прымеркаваная да Міжнароднага дня музееў, пад назвай "Ноч музеяў для філатэлістаў".

У праграме:

Начало: 18.05.2018 17:00

Філатэлістычная выстава “Адам Міцкевіч і Ігнат Дамейка – слаўныя сыны Навагрудскай зямлі” да 220-годдзя з дня нараджэння Адама Міцкевіча прадстаўляе ўнікальную калекцыю марак, паштовак, канвертаў, выпушчаных у розных краінах свету і прысвечаных нашым выдатным землякам

На дадзены момант гэта найбольш поўная калекцыя марак, прысвечаных Адаму Міцкевічу і Ігнату Дамейцы, на тэрыторыі Беларусі!!!